«Зелена» енергетика – ключовий напрям економічного зростання

Проект TЕС 5 МВт в м. Переяслав-Хмельницький

Розташування: м. Переяслав-Хмельницкий (Київська обл.)
Об'єкт: Теплоелектростанція
Введення в експлуатацію: 01 / 03 / 2018
Потужність: 5000 кВт
Сировина: Деревна тріска
Обладнання: Паровий котел, тріскоподрібнюючий комплекс, автоматичний склад

Реалізація проекту ТЕС на 5000 кВт у м.Переяслав – Хмельницький сфокусована на майбутньому енергетики та ключових трендах, що вже сьогодні формують це майбутнє.

 

Теплоелектростанція спроектована «МВ Пауер» (Вартсілла) і заснована на моделі BP5 CEX. Вона налаштована на роботу в повністю конденсаційному режимі або в режимі з відбором пари. Установка містить колосникові грати BioGrate ™ із запатентованою технологією обертового спалювання, водотрубний котел, виборче некаталітичні відновлення для горіння з малим викидом оксидів азоту. Також обладнання відокремлює зольний залишок та пил у два окремих контейнера і повністю автоматизована, щоб забезпечити мінімальну роботу обслуговуючого персоналу.

 

Сировиною для ТЕС є біомаса, а саме деревна тріска. Україна має достатні запаси біомаси, які вже найближчим часом можуть забезпечувати від 10 % до 15% потреб країни у первинній енергії. Це найкраще застосування некондиційній деревині, яку нерентабельно вивозити з лісу. Таким чином, ліси позбавляться сухостою, порослі, а споживачі отримають “зелену” енергію.

Біомасу було обрано не випадково. Компанія вже має досвід успішної експлуатації ТЕЦ на деревній трісці, потужністю 6 МВт у м.Сміла Черкаської області. Основне обладнання ТЕЦ раніше належало до вугільної ТЕЦ 1953 року виробництва, яке було успішно переобладнане під тріску та прекрасно функціонує вже протягом 7-ми років.

Реалізація проекту

Для реалізації проекту ТЕС потужністю 5 МВт, була знайдена виробнича площадка у місті Переяслав-Хмельницький, що за 80 км від столиці України. Вагомою перевагою став той факт, що земельна ділянка у 2,5 га, знаходиться у безпосередній близькості до джерел сировини. Відповідно до проведеного аналізу, три лісництва, що неподалік міста, можуть забезпечувати станцію деревною тріскою в обсязі 80 тис. М3 на рік. У 100м від ТЕС знаходиться трансформаторна підстанція «Київобленерго» 110/35/10 кВ, через яку «зелена» енергія буде постачатися до об’єднаної енергосистеми України.

 

Роботу планується завершити в 2018 році

 

Последние новости

Колектив ТОВ “ЕПГ”Югенергопромтранс” вітає Бакуліну Катерину з Днем Народження!

Вітаємо з Днем народження!

Команда ветеранів «Сміла-Енерго» (Черкаси) з футзалу стала переможцем чемпіонату України серед ветеранів «55+».

Радо ділимося з вами приємною новиною: команда ветеранів «Сміла-Енерго» (Черкаси) з футзалу стала переможцем

Прес-релізи

Пост-релiз SEF-2017 Kyiv